0

„BUKOVINAI TALÁLKOZÁSOK”

XXIV. NEMZETKÖZI FOLKLÓRFESZTIVÁL
2013.08.02.-04.

 alt=”NEMZETKÖZI FOLKLÓRFESZTIVÁL BONYHÁDON 2013. AUGUSZTUS 2. -4.” src=”http://kollerpanzio.hu/wp-content/uploads/2013/07/nemzetkozi-folklor-fesztival-bonyhad-koller-panzio-olcso-szallas-kiado-szobak.jpg” width=”180″ height=”180″ />

FESZTIVÁLPROGRAMOK A

BUKOVINAI SZÉKELYEK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE

SZERVEZÉSÉBEN:

 

2013. AUGUSZTUS 2. PÉNTEK

 Programok a művelődési központban:

 18 órakor

FESZTIVÁLMEGNYITÓ, SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ

A fesztivált megnyitja:

Potápi Árpád János

Bonyhád város polgármestere

 

A résztvevőket köszönti:

Zbigniew Kowalski

a fesztivál főszervezője

 

PETRÁS MÁRIA KERAMIKUSMŰVÉSZ

KIÁLLÍTÁSÁNAK MEGNYITÓJA

A kiállítást ajánlja:

Kóka Rozália

 

19 órakor

A MUZSIKÁS EGYÜTTES MŰSORA

(Jegyek elővételben, 2000 Ft-os áron kaphatók

a művelődési központ információs szolgálatánál.)

 

2013. AUGUSZTUS 3. SZOMBAT

Programok a művelődési központ szabadtéri színpadánál:

 „ÖRÖKSÉG” SÁTOR

Házigazda:

Csiki Béla

a Bukovinai Székelyek Országos Szövetségének alelnöke

 

14 órakor

SZÉKELY KÖNYVÉSZET

Tanúságtevők - Tamás Menyhért íróval Dr. Hegedüs Éva beszélget

 

15 órakor

SZÉKELYFÖLDI LEGENDÁRIUM

A „Likaskő” című rajzfilm bemutatója,

„Tatárittyom” és „Székely kincsek őrzői” társasjátékok

Fazakas Szabolcs (Székelyudvarhely), a Székely Legendárium ötletgazdája

 

16 órakor 

BUKOVINA KIADÓ

bemutatkozása

Hanczár Gergely, a Bukovinai Kiadó vezetője

 

SZÉKELY KÖNYVEK VÁSÁRA

 

NÉPI KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK

˜™˜™˜™*** 

„SZÉKELY KONYHA” SÁTOR

Házigazda:

Teveli Székely Kör

 

16 órakor

Hagyományos székely ételek kóstolója

˜™˜™***

16 órakor

KÜLFÖLDI ÉS HAZAI EGYÜTTESEK

VISELETES FELVONULÁSA ÉS MENETTÁNCA

a városi könyvtártól a művelődési központ szabadtéri színpadáig

 

17 órakor

FESZTIVÁLMŰSOR

Műsorvezető:

Sebestyén István

énekes, mesemondó (Kakasd)

A fellépő külföldi csoportok:

  • Madéfalvi Ifjúsági Néptánccsoport (Románia)
  • Slnovrat – Turčianske Teplice (Szlovákia)
  • Lúčik – Turčianske Teplice (Szlovákia)
  • Segesvári Miklós Pál Egylet Népdalköre – Déva (Románia)
  • Rosa – Drągowina (Lengyelország)
  • Карпатська тайстра – Путила (Urkajna)
  • Трембіта – Чернівцi (Ukrajna)
  • Bradetul – Frumosu (Románia)
  • Floare de Mălin – Mălini (Románia)
  • Lúčik – Turčianske Teplice (Szlovákia)
  • Slnovrat – Turčianske Teplice (Szlovákia)
  • Mak – Kalinovac (Bosznia-Hercegovina)

 

A fellépő hazai csoportok:

  • „Sárga Tulipán” Néptánc Egyesület, Bonyhád
  • Bátaszéki Székelyek Baráti Körének Kórusa
  • Bonyhádi Székely Kör Népdalköre
  • Cikói Székely-Német Hagyományőrző Egyesület
  • Csátaljai Székelyek Baráti Körének Vigána és Istrimfli Tánccsoportja
  • Érdi Bukovinai Székely Népdalkör
  • Felvidéki Egyesület Kórusa, Bonyhád
  • Garai Székelykör Egyesület Néptánccsoportja
  • Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes Ispiláng Néptánccsoportja
  • Hőgyészi „Bokréta” Néptánccsoport
  • Izményi Székely Népi Együttes
  • Kétyi Székely Hagyományőrző Egyesület
  • Kisdorogi Székely Hagyományőrző Egyesület
  • Kisdorogi Székely Kör Néptánccsoportja
  • Kiss Gábor és Szentes Máté mesemondók, Zombai Székelyek Egyesülete
  • Magyar Dalkör, Palotabozsok
  • Német Nemzetiségi Kulturális Egyesület, Bonyhád
  • Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium Zelke Néptáncegyüttese, Bonyhád
  • Sebestyén Ádám Székely Társulat, Kakasd
  • Székely Pávakör, Somberek
  • Teveli Fiatalok Egyesülete
  • Véméndi Székely Népdalkör
  • Völgység Néptánc Egyesület, Bonyhád

˜™

21 órakor

TÁNCHÁZ A CSURGÓ ZENEKARRAL

Táncházvezető:

Sebestyén Miklós

 

2013. AUGUSZTUS 4. VASÁRNAP

 „SZOMSZÉDOLÁS”

A külföldi fesztiválcsoportok vendégszereplése

  • 16 órakor Kétyen fellép: Madéfalvi Ifjúsági Néptánccsoport
  • 17 órakor Tevelen fellép: Mak – Kalinovac (Bosznia-Hercegovina) Rosa – Drągowina (Lengyelország)
  • 16 órakor Kisdorogon fellép: Segesvári Miklós Pál Egylet Népdalköre – Déva (Románia)
  • 17 órakor Garán fellép: Bradetul – Frumosu (Románia) Floare de Mălin – Mălini (Románia)
  • 17 órakor Sombereken fellép: Карпатська тайстра – Путила (Urkajna) Трембіта – Чернівцi (Ukrajna)
  • 16 órakor Cikón fellép: Lúčik – Turčianske Teplice (Szlovákia) Slnovrat – Turčianske Teplice (Szlovákia)

 

 

További infó: http://muvhazbonyhad.ewk.hu/bukovina-fesztival

 

Olcsó szállást keres? A fesztivál ideje alatt szállást biztosítunk, kiadó szobák, étterem várja kedves vendégeinket.
A szobákkal, szobafoglalással, szállással kapcsolatos további információkat itt találja: Kiadó szobák

 

  .

Megjegyzések